Wedden op de Grand Prix van Oostenrijk [voorbeschouwing]
Exact een week na de Grand Prix van Stiermarken gaan opnieuw de lichten op groen op de Red Bull Ring nabij Spielberg. Dit keer voor de Grand Prix van Oostenrijk, een wedstrijd die eigenlijk maar door één man gewonnen kan worden. Max Verstappen won afgelopen weekend met een serieus overwicht de Grand Prix van Stiermarken en was bovendien in 2018 en 2019 al de beste in de Grand Prix van Oostenrijk. De Red Bull Ring en de Nederlandse coureur liggen elkaar wel. Oostenrijk is bovendien één van de Grand Prix waar dit seizoen een speciale Max Verstappen-tribune ingericht wordt met enthousiaste Nederlandse fans. Lewis Hamilton is gewaarschuwd. Lees in dit artikel alles over de Grand Prix, bijvoorbeeld hoe je kunt wedden op de Grand Prix van Oostenrijk.
De geschiedenis van de Grand Prix van Oostenrijk
De Grand Prix van Oostenrijk kent een roemruchte geschiedenis. Meerdere keren verdween de race van de Formule 1-kalender om even zo vaak na een aantal jaar weer terug te keren. De laatste keer dat de Grand Prix van Oostenrijk geschrapt werd, was in 2003. Toen werd de laatste editie van de race verreden op de A1-Ring.
Het Red Bull concern kocht het circuit en moderniseerde het, waarna het een lobby opstartte om de Grand Prix van Oostenrijk terug te laten keren op de kalender. Dit lukte uiteindelijk in 2014 toen de introductie van de nieuwe hybride V6-motor formule ironisch genoeg het einde van de jarenlange dominantie van het Red Bull Racing-team inluidde zodat de droom om met een eigen auto op een eigen circuit te winnen in het water viel. In 2018 was het alsnog zo ver toen Max Verstappen er met de overwinning vandoor ging.
Een zege in 2021 zou Verstappen mede-recordhouder maken qua meeste zeges in de Grand Prix van Oostenrijk. Alain Prost is momenteel de enige coureur in de geschiedenis van de Formule 1 die er in geslaagd is om de Grand Prix van Oostenrijk drie keer te winnen. Verstappen kan aankomend weekend dus langszij komen bij Le Professeur, die de race won in 1983, 1985 en 1986. Tussen 1988 en 1997 werd de race opnieuw niet verreden, zodat Prost ook niet de gelegenheid had om vaker te zegevieren.
Credit: Red Bull Content Pool/Getty Images
Controversieel moment
In 2002 vond één van de meest controversiële momenten in de moderne Formule 1-geschiedenis plaats. We bevinden ons in deze tijd in de hoogtijdagen van het Schumacher-era. De Duitser moest bij Ferrari vier jaar op zijn eerste wereldtitel met de Scuderia wachten, maar sloeg vanaf 2000 genadeloos toe. Tot en met 2004 won Schumacher vijf wereldtitels op rij en won hij bovendien 48 van de 85 Grand Prix die in die jaren verreden werden.
Er kon niemand aan Schumacher tippen, ook teamgenoot Rubens Barrichello niet. Toch was het Barrichello die met nog één ronde te gaan aan de leiding van de Oostenrijkse Grand Prix reed. De Braziliaan, sinds 2000 de teamgenoot van Schumacher was op weg naar zijn tweede Grand Prix zege totdat Ferrari-teambaas Jean Todt zich op de boordradio meldde dat Barrichello de overwinning aan Schumacher moest laten ‘in het belang van het WK’. Barrichello gaf gehoor aan de oproep, maar deed dat pas na de laatste bocht zodat de teamorder heel zichtbaar was.
Het leidde tot reacties vol walging voor het Ferrari-team. Dat werd nog erger toen Schumacher op het podium poppenkast begon te spelen door Barrichello op de hoogste trede van het podium te duwen. Ferrari kreeg een fikse boete van de FIA voor de gang van zaken en de autosportbond begon na de Grand Prix van Oostenrijk een verbod op teamorders voor te bereiden.
Wedden op de Grand Prix van Oostenrijk
Wedden op de Grand Prix van Oostenrijk kan bij verschillende, internationale bookmakers. Het type weddenschap dat je af kunt sluiten verschilt van bookmaker tot bookmaker. Een outright bet op de winnaar van de wedstrijd en de coureur die er op zaterdag met de pole position van door gaat, is bij de meeste bookmakers wel te vinden. Ook een long term bet op de nieuwe wereldkampioen kun je bij de gerenommeerde online wedkantoren wel zetten.
Nieuw is dat je bij diverse bookmakers in kunt zetten op hoeveel races een bepaalde coureur of een bepaald team dit seizoen gaat winnen. Ook de Grand Prix van Oostenrijk telt daar natuurlijk voor mee.
Uit de odds van 2.85 voor Hamilton en 1.66 voor Verstappen voor een zege in de Grand Prix van Oostenrijk komt duidelijk naar voren dat ook de bookmakers een verandering aan de top van de Formule 1 zien. Mercedes en Hamilton zijn niet langer vanzelfsprekend de uitgesproken favoriet Naast het wedden op de overwinning zijn ook poleposition en de plek vanaf waar de race gewonnen wordt geld waard. Daarbij is de pole position vanzelfsprekend het minste waard en wordt een overwinning vanaf de tiende startplek beloond met 35x je inleg.
Credit: Red Bull Content Pool/Getty Images
Wedden op de finishers
Daarnaast kun je bij de Toto ook wedden op finishers in de top-3, de top-6, in de top-10, de marge waarmee de race gewonnen wordt en of een bepaald team met twee, één of geen auto’s aan de finish gaat komen. Al met al een flinke verzameling aan leuke weddenschappen die het volgen van het Grand Prix weekend in Oostenrijk nog leuker maken.
Live wedden op de Grand Prix van Oostenrijk
Formule 1 is een spannende sport om naar te kijken. Wanneer je wed op de Formule 1 verhoogt dat de spanning van de race nog eens extra. Zeker in het huidige seizoen waarin de marge tussen Red Bull Racing en Mercedes minimaal is, zit je vanaf het moment dat de lampen uitgaan op het puntje van je stoel.
Live wedden is bij de Toto nog niet mogelijk. Speel je bij een buitenlandse bookmaker dan biedt deze je hoogstwaarschijnlijk wel de mogelijkheid om live te wedden. Zeker wanneer het aan de kop van het veld zo spannend is zoals het nu tussen Mercedes en Red Bull Racing lijkt te zijn, dan kan één snelle of minder snelle pitstop of één wiel te veel over een witte lijn bepalend zijn voor winst en verlies. Daarom is live wedden misschien wel de veiligste manier om jezelf van winst te verzekeren.
Credit: Red Bull Content Pool/Getty Images
De voorspelling van OneTime
De Grand Prix van Oostenrijk wordt verreden op hetzelfde circuit waar het afgelopen weekend de Grand Prix van Stiermarken verreden werd. Dit heeft vanzelfsprekend alles te maken met de ontwikkelingen rondom het coronavirus op verschillende plekken in de wereld, waardoor races soms op het laatste moment geschrapt worden. De Red Bull Ring was bereid het gat dat de afgelaste Grand Prix van Canada achterliet op te vullen waardoor er twee weekenden op rij geracet wordt in Oostenrijk.
Max is on fire!
Net als afgelopen weekend toen Max Verstappen op een dominante manier de pole position veroverde en vervolgens op zondag ogenschijnlijk moeiteloos de Grand Prix overwinning naar zich toe trok, is er geen andere favoriet aan de wijzen dan de ontketende Nederlander.
Met vier zeges in acht Grand Prix is Verstappen niet alleen in de vorm van zijn leven, maar heeft zijn Red Bull-team ook daadwerkelijk de hegemonie van het Mercedes-team weten te doorbreken. Daar komt nog eens bij dat Mercedes heeft aangekondigd de rest van het seizoen niet meer met grote updates te komen. Het huidige pakket moet het voor de regerend wereldkampioen zijn in de strijd met Red Bull Racing.
Achter Red Bull Racing en Mercedes finishte McLaren-coureur Lando Norris wederom als best of the rest tijdens de Grand Prix van Stiermarken. Ontluisterend is dat zijn vijfde plaats op een ronde achterstand was. Max Verstappen heeft het hele veld met uitzondering van teamgenoot Sergio Perez en de beide Mercedes-coureurs op een ronde achterstand gereden.
Grand Prix van Frankrijk
In tegenstelling tot de Grand Prix van Frankrijk was Ferrari op de Red Bull Ring wel van de partij. Charles Leclerc en Carlos Sainz werden zesde en zevende. Daarmee scoorde Ferrari per saldo meer punten dan McLaren omdat de tweede McLaren-coureur, de Australiër Daniel Ricciardo, slechts dertiende werd.
Verder valt op dat het team van Aston Martin structureel punten aan het scoren is. In de Grand Prix van Stiermarken was de Canadees Lance Stroll succesvol, nadat eerder in Frankrijk beide coureurs punten scoorden en Sebastian Vettel in Azerbeidzjan zelfs op het podium stond. Goede ontwikkelingen aldaar dus.
Onze voorspelling
- Max Verstappen
- Lewis Hamilton
- Sergio Perez
Het Grand Prix weekend in Oostenrijk begint aanstaande vrijdag met de eerste en tweede vrije training. Beide trainingen duren een uur. De eerste vrije training begint om 11.30u en eindigt om 12.30u. Daarna gaan de coureurs lunchen en stappen zij om 15.00u in voor de tweede oefensessie van het weekend.
Op zaterdag wordt voorafgaand aan de kwalificatietraining die om 15.00u aanvangt eerst nog een uur gereserveerd voor de derde vrije training. De race start zondagmiddag om 15.00u.